ایجاد محدودیت در اشتراک اینترنت با تغییر TTL

278 نمایش
Published

در این ویدیو می‌خواهیم به بیان این موضوع بپردازیم که چه اقداماتی می‌توانیم بر روی static route انجام دهیم. ما می‌توانیم از یک قابلیت عالی بهره‌مند شویم که به آن TTL گفته می‌شود. در واقع TTL مخفف Time To Live می‌باشد که بر روی لایه سوم قرار می‌گیرد. در زمانیکه پکت از یک دیوایس به مقصد ارسال می‌شود اگر به مقصد نرسد دچار loop شده و جلوی loop گرفته نمی‌شود.

به همین خاطر TTL در نظر گرفته می شود تا در صورت پایان یافتن زمان رسیدن بسته به مقصد پکت دراپ شود پس این به معنای آن است که فقط در یک بازه‌ی زمانی خاص می‌تواند فعال باشد. زمانیکه این بازه‌ی زمانی به اتمام می‌رسد پکت دراپ خواهد شد و از بین می‌رود.

در نتیجه از به وجود آمدن loop در شبکه و اینترنت جلوگیری می کند زیرا اینترنت در لایه 3 کار می‌کند و می‌توان از زیرا اینترنت در لایه 3 کار می‌کند و می‌توان از TTL در این خصوص استفاده نمود تا از بوجود آمدن loop جلوگیری نماییم. بطور پیش‌فرض TTL دارای title 64 می‌باشد. یعنی هر بار که پکت از یک دستگاه به دستگاه دیگر jump می‌شود یکی از آن کم می‌شود. زمانیکه TTL 1 می‌شود و به روتر می‌رسد دیگر ارسال نخواهد شد. به عبارت دیگر این روند به اتمام می‌رسد و پکت منتقل نمی‌شود.

دسته بندی
آموزشی
برچسب
TTL, محدودیت در اشتراک اینترنت, اشتراک اینترنت
اولین نفری باشید که دیدگاه ارائه می کند